Eski Atari Yöneticisi NFT Gaming Boom’a Katıldı!

NFT oyun ekosistemi sağlayıcısı 8Hours Foundation, gelişen NFT oyun sektörüne girişinin bir parçası olarak, Michael Katz’ı danışma kurulu üyesi olarak atadı.

Katz, büyük oyun şirketlerinde üst düzey roller de dahil olmak üzere video oyun sektöründe 25 yıllık bir görev süresine sahiptir. Katz, Atari Video Oyun Bölümünün eski başkanlığını ve SEGA U.S.’in Başkanlığını ve Mattel’in pazarlama direktörlüğünü yapmış bir isim.

8Hours Foundation, VIMWorld markası altında piyasaya sürülen yepyeni ürünlerinin benimsenmesini, Katz’ın yönetim kuruluna katılması ile birlikte güçlendirmeyi umut ediyor.

VIMWorld, oyun girişimcilerinin ve kullanıcıların arasında farklı bağlantılar aracılığı ile değer depolamasına ve oluşturmasına olanak sağlar. Ayrıca VIMWorld, bir kimlik doğrulama sistemi saplayan, değiştirilemez bir token ekosistemi olarak çalışmakta.

8Hours Foundation’un danışma kurulu, Call of Duty, Gitar Hero ve Tetris gibi yaygın oyun serilerinin eski yöneticilerini içinde barındırmakta.

Vakıftan bir temsilci, Katz’ın kendi danışma ekibine katılımı hakkında şu yorumu yaptı:

Ayrıca, geçtiğimiz günlerde BBC Studios, popüler TV dizisi Doctor Who için dijital bir ticaret oyunu geliştirmek üzere Reality Gaming Group ile ortaklık kurdu. Bu ortaklığın neticesinde BBC Studios resmen blockchain oyun alanına girmiş bulunmakta.

Bu durumun önemi ise, İngiliz kamu yayıncısının fikri mülkiyetlerini pazarlamak için blockchain teknolojisini ilk kez kullanmış olması.

Bu makale ilk olarak Muhabbit’te yayınlanmıştır

Yorum (Yok)

Yorum yaz