Iktisat ve siyaset gündemi-31 Ağustos 2020

– Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Giresun Limanı’nda Balıkçılık Dönemi açılışına katılacak.

(Giresun/18.30)

1- CHP MYK, Genel Lider Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde toplanacak.

(Ankara/12.00)

2- 2020-2021 eğitim-öğretim yılı, Türkiye genelinde uzaktan eğitimle başlayacak.

– Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğitim-öğretim yılı açılışında Ankara Muazzez Karaçay İlkokulu öğretmenleriyle hürmet duruşunda bulunup, İstiklal Marşı’nı okuyacak, birinci ders zilini çalacak ve öğrencilerin canlı dersine katılacak.

– Bakan Selçuk, Mövenpick Otel’de düzenlenecek MEB-Dünya Bankası Inançlı Okullaşma ve Uzaktan Eğitim Projesi Tanıtım ve İstişare Toplantısı’na katılacak.

(Ankara/09.00/10.30)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Balıkesir Valiliğini, Büyükşehir Belediyesini, AK Parti Vilayet Başkanlığını, İsmail Akçay Parkı Portatif Yüzme Havuzu’nu ziyaret edecek; Gazi Mustafa Kemal Atatürk Hayat Kompleksi Yüzme Havuzu beton atma ve Sultan Alparslan Kültür Konutu ve Parkı açılış merasimlerine katılacak.

(Balıkesir/12.30-15.45)

IKTISAT

1- Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde gerçekleştirilecek “2020-2021 Su Eserleri Av Dönemi Açılışı” merasimine katılacak.

(Giresun/18.30)

2- Türkiye İstatistik Kurumu, temmuz ayına ait Dış Ticaret İstatistikleri ve Hizmet Üretici Fiyat Endeksi, 2019’a dair Yıllık Gayri Safi Yurt İçi Hasıla ile bu yılın ikinci çeyreğine ait Dönemsel Gayri Safi Yurt İçi Hasıla datalarını açıklayacak.

(Ankara/10.00)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Doğu Akdeniz’deki gelişmeler ile mevzunun Türkiye ve Yunanistan başta olmak üzere milletlerarası alandaki yansımaları takip ediliyor.

(Ankara/Atina/Lefkoşa)

2- Libya hükümetinin ateşkes duyurusu sonrasında bölgedeki gelişmeler izleniyor.

(Trablus)

3- Mali’deki askeri darbenin akabinde ülkedeki gelişmeler ve dünyadan reaksiyonlar takip ediliyor.

(Dakar/Ankara)

4- İsrail ile BAE ortasında varılan bağlantıların olağanlaştırılması muahedesinin akabinde İsrailli ve ABD’lilerden oluşan bir heyet, Abu Dabi’de temaslarda bulunacak.

(Kudüs/Ankara)

AKTÜEL

1- Giresun’daki sel felaketine ait gelişmeler izleniyor.

(Giresun)

2- Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) dünya genelinde yayılmasına ait gelişmeler takip ediliyor.

Yorum (Yok)

Yorum yaz