Hisarcıklıoğlu: İktisattaki sorunları diyalog ortamı ve istişare ile çözeceğimize inanıyoruz

TOBB Lideri Hisarcıklıoğlu açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve TCMB Lideri Naci Ağbal iştiraki ile iki oturumdan oluşan çok kapsamlı bir istişare gerçekleştirdik.

Birinci oturumda iktisat ve ıslahat gündemini TOBB İdare Heyetimizle birlikte istişare ettik.

İkinci kısımda ise tüm bölümleri bir ortaya getiren Türkiye’nin en büyük ve en kapsamlı sektörel toplantısını gerçekleştirdik.

TOBB Türkiye Kesim Meclisleri’nde her bölümdeki en büyük firmalar ve ilgili sektörel dernekler yer alıyor. Kesim Meclislerimiz her kesimde en çok öne çıkan sorunları ve bunların tahliline yönelik fikirlerini bir ortaya getirdiler ve bunları videokonferans prosedürüyle Bakanlara ilettiler. Pek kapsamlı ve verimli bir toplantı gerçekleştirdik.

İş ve yatırım ortamında yaşanan düşüncelerin ve bunlara yönelik tahlil tekliflerimizin yapan bir diyalog ortamında ele alınmasından büyük memnuniyet duyduk. İçerde ve dışarda çeşitli zorluklar yaşadığımız bu periyotta devletimizi yanımızda görmek bizim için çok kıymetliydi.

Zahmetleri aşma noktasında başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Bakanlarımızın icracı ve reformcu iş yapma vizyonlarının büyük değer taşıdığına inanıyoruz. Hükümetimizin bu vizyonunun ıslahatların hayata geçmesi ve istikrarın güçlendirilmesi açısından belirleyici olacağını düşünüyoruz.

Ekonomiyi büyütme çabamızda bizleri yalnız bırakmayan, her fırsatta dayanaklarını gösteren ve bu hoş istişare ortamını sağlayan değerli Bakanlarımıza ve Merkez Bankası Liderimize Türk özel dalı ismine teşekkürlerimizi sunuyoruz”.

Yorum (Yok)

Yorum yaz