ATO/Baran: Ekonomik ıstırap çeken bölümlerimizin sorunlarına deva arıyoruz

ATO’dan yapılan açıklamaya nazaran, Oda’nın Kültür Sanat Aktiflikleri Meslek Komitesi Lideri Serpil Polat ve Ankara Düğün Salonu İşletmecileri Derneği Lideri Yılmaz Ulucan, Baran’ı makamında ziyaret etti.

Baran, buradaki konuşmasında, Türkiye’nin mart ayından beri yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla gayret ettiğine dikkati çekti.

Düğün tertibi bölümünün birçok alt kesimle bağlantısına de değinen Baran, “Herkesin birbiriyle takviye ve dayanışma içinde olması gereken bir vakitte ekonomik olarak sorun çeken tüm kesimlerimizin sorunlarına deva arıyoruz.” dedi.

Yılmaz Ulucan da düğün müddetlerinin 1 saate indirilmesi ve ikramların kısıtlanması nedeniyle müşterilerin kontratlarını iptal ettiklerini belirterek, düğün dönemi sonuna kadar mühlet ve ikram kısıtlamasının ertelenmesi konusunda dayanak istedi.

Salgın nedeniyle düğün salonlarının uzun müddet kapalı kaldığını ve güç bir süreç geçirdiklerini kaydeden Ulucan, şu sözleri kullandı:

“Düğün salonları olarak faaliyetimize başladıktan yalnızca 55 gün sonra İçişleri Bakanlığımızın genelgesiyle yine faaliyetlerimizi durdurmak zorunda kalıyoruz. Düğün mühletinin 1 saatle kısıtlanması ve ikram yapılmayışı nedeniyle ilerleyen devir için mukavele yapan müşterilerimiz mukavelelerini iptal ederek paralarını talep ediyorlar. Güç durumdayız.”

Ulucan, sokak düğünlerinin yasaklanarak, düğün mühletinin 2,5 saat olarak belirlenmesi teklifinde bulundu.

Düğün salonunun kapatılması durumunda kira, fatura, vergi üzere ödemelerinin durdurulmasını da talep eden Ulucan, kredi borcunun yapılandırılması yahut ertelenmesi imkanının tanınarak, iş yeri sahiplerine geçim takviyesi sağlanmasını istedi.

Yorum (Yok)

Yorum yaz