Altın teşvik paketine bel bağladı

Altın, ABD’nin mali teşvik paketine dair tasalarla birlikte iki gündür düşüşte.

Temsilciler Meclisi Sözcüsü Nancy Pelosi ve Hazine Bakanı Steven Mnuchin mutabakata varılacağına dair umutlu olduklarını söylerken temsilciler iş dünyasının yükümlülükleri ve mahallî hükümetlere yapılacak yardım konusunda bir çıkmaz içerisindeler.

İnançlı liman altına olan talep, aşının geliştirilmesi ve dağıtılmaya başlanmasıyla birlikte azaldı. Amerikan Besin ve İlaç Kurumu perşembe günü Pfizer ve BioNTech’in aşısıyla ilgili bir toplantı gerçekleştirecek.

JPMorgan banka stratejistlerinin kaleme aldığı bir notta ise kripto paraların klasik finans sistemindeki yükselişinin altının ziyanına olduğu vurgulanırken, “Bitcoin’in kurumsal yatırımcılar tarafından benimsenmesi şimdi yeni başladı.” deniyor.

ABD’nin büyük bir kısmında mali teşvik paketine gereksinim var ama beklenenden âlâ gelen ekonomik datalar Senato’nun çabucak hareket etmesini geciktirecektir. Koronavirüs aşısının onaylanmasına çok yaklaşılması ve sıkıntı geçen mali teşvik görüşmeleri, altın fiyatları için oynak bir yer oluşturuyor. Oanda Corp Kıdemli Piyasa Analisti Edward Moya

Altın fiyatları, TSİ 08:00’da yüzde 0,3 düşüşle ons başına 1840,08 dolar civarında süreç görüyor. Bloomberg Dolar Spot endeksinde ise çok az bir değişiklik var.

Yorum (Yok)

Yorum yaz