7 Ağustos’tan itibaren USD/TL Vadeli İşlem Sözleşmelerinde aynı anda içinde bulunulan ay ve takip eden 15 ay olmak üzere toplam 16 ayın işleme açılmasına karar verildi

07 Ağustostan itibaren USD/TL Vadeli İşlem Sözleşmelerinde aynı anda içinde bulunulan ay ve takip eden 15 ay olmak üzere toplam 16 ayın işleme açılmasına karar verildi.

Borsa İstanbul açıklaması şöyle:

Borsamız Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nda (VİOP) işlem gören USD/TL Vadeli İşlem Sözleşmelerinin vade döngü ayları Şubat, Nisan, Haziran, Ağustos, Ekim ve Aralık olup aynı anda içinde bulunulan ay, takip eden ay, sonraki ilk üç döngü ayı ve aynı yılın Aralık ayı olmak üzere toplam altı vade ayı işlem görmektedir. Altı vade ayını tamamlamak için gerektiğinde bir sonraki takvim yılının Aralık vadeli işlem sözleşmeleri de ayrıca işleme açılmaktadır.

Yapılan değerlendirme sonucunda 7 Ağustos 2020 tarihinden itibaren USD/TL Vadeli İşlem Sözleşmelerinde aynı anda içinde bulunulan ay ve takip eden 15 ay olmak üzere toplam 16 ayın işleme açılmasına karar verilmiştir.

Bu çerçevede Borsa İstanbul A.Ş. Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası Prosedürü’nde (Prosedür) ekte yer alan karşılaştırma cetvelinde belirtilen değişiklikler yapılacaktır. VİOP Prosedürü’nün güncel haline Borsamız internet sitesindeki “Kurumsal” başlığında, “Borsa İstanbul” bölümündeki “Mevzuat” alt başlığından, “Prosedürler” kısmına tıklayarak (https://www.borsaistanbul.com/tr/sayfa/146/prosedurler) ulaşılabilir.

-iDeal Haber Merkezi-

Yorum (Yok)

Yorum yaz